1. CHIRURGIA NACZYNIOWA:

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem:

- chorób układu żylnego : żylaki,

- niewydolność żylna

- zakrzepica

- miażdżycy

- innych chorób tętnic: tętniaki

- choroba Buergera

Ogólna informacja o patologii układu żylnego.

Przewlekła niewydolność żylna dotyczy ponad połowy ( 65%) populacji ludzkiej ( występuje ok. 3 razy częściej u kobiet).
Choroba polega na występowaniu utrudnionego odpływu krwi żylnej z kończyn dolnych.
Główne jej objawy to zmęczenie, obrzęki pojawiające się wokół kostek, uczucie ciężkości kończyn dolnych oraz poszerzenia żył śródskórnych tzw. pajączki żylne (teleangiektazje).
Kolejny etap choroby to żylaki (cierpi na nie ok. 30 – 40 % ludzi), a w przypadkach nie leczonych, powstają przebarwienia skóry goleni, jej stwardnienie a w końcowym stadium pojawiają się owrzodzenia w okolicy kostek.

W przypadku pajączków i niewielkich żylaków polecamy naszym pacjentom tzw. skleroterapię. Polega ona na podaniu do światła naczynia leku, który spowoduje ich zamknięcie. Do naczyń o większej średnicy podajemy lek w postaci pianki, której działanie jest w tym przypadku bardziej skuteczne. Zabieg jest bezbolesny. Powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, w gabinecie zabiegowym. Ze względu na postępujący charakter choroby, mogą po pewnym czasie pojawić się nowe poszerzenia żylne, wymagające systematycznej kontroli stanu nóg.

W  przypadku żylaków stosujemy leczenia operacyjne  - usunięcie żylaków za pomocą specjalnej kriosondy z wykonanych niewielkich nacięć skórnych. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a na operowaną kończynę zakłada się specjalny uciskowy bandaż.

W przypadku niewydolności dużych pni żylnych i żylaków stasujemy zamykanie tych naczyń światłem lasera ( EVLT). To nowoczesny zabieg zamykający niewydolny pień żylny poprzez wprowadzony do niego poprzez nakłucie, cewnik ze światłowodem, na końcu którego powstaje wysoka temperatura sklejająca ściany żyły. Zabieg jest bezbolesny, a powrót do pełnej aktywności następuje po 4-5 dniach.

W przychodni Neuromedica konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej są wykonywane przez dr n. med. Mirosława Wąsiewicza.

2. FIZJOTERAPIA:

Niemowlęta, dzieci starsze i dorośli.

- terapia niemowląt i dzieci
(asymetria ułożenia ciała, zaburzenia napięcia mięśni, brak prawidłowego  rozwoju psychoruchowego, problemy rozwojowe wcześniaków, wady postawy, wady stóp)

- instruktaż terapii dla rodziców
- terapia manualna kręgosłupa (mobilizacje, manipulacje)
- terapia Manualna stawów obwodowych
- uwalnianie mięśniowo-powięziowe
- masaż głęboki
- PNF (praca nad funkcjami stawów i mięśni)
- kinesiotaping / plastrowanie
- drenaż limfatyczny
- masaż leczniczy

3. LOGOPEDIA DLA DZIECI:

- konsultacja logopedyczna;
- terapia logopedyczna;
- Diagnoza logopedyczna z omówieniem wyników;

- Wystawienie opinii logopedycznej

4. Przezklatkowe badania ultrasonograficzne płuc (PBUP / LUS z ang. Lung Ultrasound)

Badania ultrasonograficzne odrywają coraz większą rolę w diagnostyce chorób układu oddechowego.

Przezklatkowe badanie USG płuc nie wykazuje szkodliwego działania na ludzki organizm i można je wykonywać wielokrotnie w sposób absolutnie bezpieczny dla dzieci.

Liczne prace naukowe potwierdzają, że PBUP może być wykorzystywane zarówno w rozpoznawaniu jak i w monitorowaniu leczenia zapalenia płuc, także w grupie pacjentów pediatrycznych.

W naszej Poradni wykonujemy PBUP w ramach konsultacji Pulmonologa Dziecięcego.

5. Konsultacje okulistyczne dzieci i dorosłych

Badanie noworodków i niemowląt ­ wskazania:

Konsultacje dzieci starszych i dorosłych w zakresie:

6. TERAPIA PAR:

Jeśli Ty i Twój partner/partnerka...
przeżywacie trudności w związku spowodowane zmianą Waszej sytuacji życiowej,
zmagacie się z trudnym doświadczeniem mającym wpływ na Waszą relację (zdrada, choroba, utrata pracy),
doświadczacie problemów we wzajemnej komunikacji i wyrażaniu swoich potrzeb,
zauważacie, że w ostatnim czasie Wasze relacje uległy znaczącej zmianie,
zastanawiacie się czy Wasz związek ma sens
to terapia par skierowana jest właśnie do Was.

Kiedy wchodzimy w związek, poznajemy się, randkujemy, a nasza więź się pogłębia, wymaga to wysiłku ze strony obu partnerów. Podobnie jest w sytuacji, kiedy para staje na zakręcie - aby naprawić to, co zostało zepsute, potrzebne są działania obu stron. Terapia par pomaga spojrzeć na problem z innej perspektywy. Nie jest tym, za co się ją powszechnie uważa: sądem dla jednej ze stron, tej “do naprawy”. W gabinecie terapeuty par każdy z partnerów znajduje zrozumienie i szansę na wyrażenie swoich emocji. Często to jedyne miejsce, gdzie skonfliktowana para ma możliwość jakiejkolwiek komunikacji. Kiedy wszystkie inne pomysły nie przyniosły rezultatu, a kryzys się pogłębia, warto dać sobie szansę i skorzystać z tej formy rozwiązania problemu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty pomocy psychologicznej dla par w naszej przychodni.

7. ENDOKRYNOLOGIA:

W ramach poradni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób endokrynologicznych, obejmujących choroby tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy, jąder, jajników, zaburzenia miesiączkowania, a także nadciśnienie tętnicze uwarunkowane hormonalnie i zaburzenia metaboliczne, takie jak otyłość i insulinooporność.

Wykonujemy również badania ultrasonograficzne oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową tarczycy.

8. Dietetyk kliniczny:

Nazywam się Adrian Gajewski, jestem dyplomowanym specjalistą do spraw żywienia klinicznego. Od ponad dziesięciu lat pasjonuję się zdrowym stylem życia, wyznaję holistyczne podejście do zdrowia. Program żywieniowy dobieram indywidualnie do pacjenta w oparciu o jego obecny stan zdrowia oraz wyniki badań.

Specjalizuję się w dietoprofilaktyce oraz dietoterapii chorób cywilizacyjnych m.in. choroby układu krążenia, zaburzenia gospodarki węglowodanowej czy choroby autoimmunologiczne. Swoje zalecenia opieram o aktualne badania naukowe.

Oferuję układanie jadłospisów żywieniowych oraz dobór suplementacji uwzględniając potrzeby pacjenta, ocenę stanu zdrowia na podstawie parametrów krwi, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej, czy też zwiększeniu masy mięśniowej.